Banyo için su geçirmeyen duvar kağıdı fiyatları son dönemlerde en çok araştırılan dekorasyon konularının başında gelmektedir.  5 yıl öncesine kadar banyoda duvar kağıdı kullanımı kesinlikle düşünülmezken, günümüzde banyoların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Geçmişte sadece salon, oturma odası ve yatak odalarında kullanılan duvar kağıtları günümüzde mutfak, banyo ve tuvaletlere kadar inmiştir. Artık suyun ve nemin olduğu her alanda suya dayanıklı duvar kağıdı modeli bulmak mümkün. Bugün sizlere suya dayanıklı banyo duvar kağıdı modelleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Banyo İçin Su Geçirmeyen Duvar Kağıdı Hakkında Detaylar

Suya ve neme dayanıklı banyo duvar kağıdı modelleri, gelişen teknoloji iler birlikte tasarlanmış sanat eseri niteliğinde dekorasyon ögeleridir. Sade duvar kağıtları yerini aksesuar niteliğinde, dekorasyonu zenginleştiren duvar kağıdı modellerine bırakmıştır.

Günümüzde banyo için su geçirmeyen duvar kağıdı fiyatları sanıldığı kadar çok değildir.  Uygun fiyata kabartma desenli, taş desenli, çiçek desenli, geometrik desenli, fayans desenli duvar kağıtlarını bulmak mümkün.

Birçok ünlü markanın öncülüğünde üretilen banyo su geçirmeyen duvar kağıtları 10 yıl ilk günkü gibi sağlıklı bir şekilde kullanım garantilidir.

Günümüzde banyoda seramik, fayans ve boyanın yerini hemen hemen bütünüyle almış görünen banyo duvar kağıdı fiyatları da sanıldığı kadar fazla değil. Boyanın altı ayda bir yenilendiği, fayans ve seramiklerin 4-5 yılda bir değiştirildiği düşünülürse duvar kağıtları ekonomik bile olabiliyor.

Kolay temizlenme, küfe ve neme dayanıklılık gibi hanımların ilk olarak sorduğu sorulardan başarılı bir şekilde geçen suya dayanıklı duvar banyo duvar kağıtlarını alırken dikkat etmeniz gereken noktalar olduğunu da unutmayın.

İşte Banyo Duvar Kağıdında Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar…

Beğendiğiniz duvar kağıdı modeli kesinlikle banyo için üretilmiş olmalıdır.

Temizlik kriterleri, neme dayanıklılık boyutu ve kalitesi kesinlikle irdelenmelidir.

Banyonun aldığı nem oranı satıcı ile konuşulmalıdır.

Duvar kağıdı modelinin yapıştırıcısından tutunda kağıdın dokusuna kadar he şey detaylı bir şekilde araştırılmalıdır.

Kalitenin öncü markalarından olan koştaş, banyo duvar kağıdında da kaliteden ödün vermeden şık ve zarif tasarımları kullanıcılarına sunmaktadır.

Ortalama Banyo Duvar Kağıdı Fiyatları

Banyo duvar kağıdı koştaş ürünlerinden en çok tercih edilen model graham Brown koyu renk taş desenli modelidir. Seramik görünümündeki bu model banyodaki şıklığın yeni adresidir. Bir rulosu 5,02 m2, boyu 10 metre, eni 50 cm olan duvar kağıdı fiyatı ise 50-59 TL arasındadır.

Piyasada sudan etkilenmeyen duvar kağıdı fiyatları işçilik, kağıt kalitesi, desen farkı ve yapıştırmak için kullanılan malzemelere göre değişkenlik göstermektedir. Bu doğrultuda fiyatlar 50 TL den başlayarak 300-400 TL’ye kadar çıkmaktadır.

“Ben oturma odası için belirlediğim duvar kağıdını çok beğendim” bu kağıdı banyoda da kullanmak istiyorum diyorsanız duvar kağıdınızı banyoya uyguladıktan sonra üzerine renksiz akrilik vernik sürerek kullanabilirsiniz. Ancak banyo için tasarlanan duvar kağıdı kadar verim alamayabilirsiniz. Bu nedenle bu seçeneği bir dipnot olarak vermek istedik, kullanmanızı tavsiye etmiyoruz:)

Suya Dayanıklı Duvar Kağıdı Benim Banyoma Olur Mu?

Banyo duvar kağıdı için gerekli olan tüm bilgiyi satış mağazasından aldıktan sonra aklınızda hala acaba küf ve nem olur mu soruları dolaşıyorsa suyun yoğun olarak temas ettiği bölgelerde fayans kullanmanızı öneririz. Böylece hem farklı dizaynlara imza atmış olacak, hem de suya dayanıklı duvar kağıdınızı gönül rahatlığı içinde kullanacaksınız.

Bu noktada seçeceğiniz duvar kağıdı ile banyo fayans renginizin uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Her türlü banyo dekorasyonuna uyum sağlayacak tasarımlarda duvar kağıdı bulunmaktadır. Size kalan ise bütün teknik detayları öğrendikten sonra banyo dekorasyonunuzla uyumlu duvar kağıdını seçerek konforu yaşamak olacaktır.

Banyonuzun havalandırma yeterli değilse, bu nedenle aşırı nem alıyor ve küflenmiyorsa duvar kağıdı kullanımı sizi bu nem ve küften kurtarmayacaktır. Öncelikle banyonuzdaki küf sorununu çözmeli ardından suya dayanıklı banyo duvar kağıdı düşünmelisiniz.

Aşağıda bütün tarzlarda banyo duvar kağıtlarını içeren resim galerisi derledik. Banyonuzda radikal değişiklikler yapmadan Banyo İçin Su Geçirmeyen Duvar Kağıdı Fiyatları 2017-2018 resim galerimizi inceleyerek fikir edinebilirsiniz.