“Ahşap, cam, farklı tasarım yuvarlak yemek masası modelleri sunum ve yemek açısından her zaman şık yemek masaları arasında yer alır. Detaylar bu makalede. ”

Misafirlerimiz ile birlikte hoşça vakitlerin geçirileceği alanlardan biri de yemek masalarıdır. Yuvarlak yemek masası modelleri ile siz de hem yemeklerin hem de sohbetin tadına varabilirsiniz. Yuvarlak yemek masalarıdaha çok samimi ortamların oluşturulması için tercih edilmektedir.

Yuvarlak yemek masaları aslında bir çeşit tasarım masalar olarak adlandırabiliriz. Yemek masası yuvarlak olduğu takdirde dikdörtgen ve kare yemek masalarına nazaran daha farklı sunum imkanı oluşturmamızı sağlar. Farklı tasarım yemek masaları arasında her zaman ön plana çıkan bir özellik olması nedeni ile misafirlere hitabetiniz ekstra önemli olacaktır.

Yuvarlak yemek masası modelleri içinde tercih edeceğiniz tarzlara geçmeden önce yuvarlak yemek masalarının dört ya da altı kişilik kapasite ile sınırlı kalmasına dikkat etmenizi öneririm.

Daha fazla sayında misafir ağırlıyorsanız oval masalar dekoratif açıdan daha doğru bir seçim olacaktır. Bunun sebebi yuvarlak masaların altı kişilik kapasiteden sonra salonunuzda ya da yemek odanızda çok fazla yer kaplamaya başlayacak olmasıdır. Bu geniş alanın dekoratif açından uygun olmayacağı ortadadır.

Salonda Yuvarlak Masa Kullanılır Mı?

Elbette ki kullanılır. Ancak bütün yemek masalarında olduğu gibi bunda da dikkat edilecek bir husus vardır.

Yuvarlak yemek masası modelleri seçiminde mutlaka salon içindeki mobilyaların genel tarzlarına uyumlu modellere bakmak gerekir.

Klasik tarzda bir salona sahipseniz modern ve metalin ağırlıkta olduğu bir yuvarlak yemek masası takımıtercih etmeniz doğru olmayacaktır. Bu tarz salonlara uygun olan yine klasik ve ahşabın daha ağırlıkta olduğuyuvarlak yemek masası modelleri olacaktır.

Tercih edeceğiniz tarz hangisi olursa olsun yuvarlak yemek masası modelleri arasında çok fazla yer kaplamasını istemediğiniz masalar için açılıp kapanabilir çeşitlerin seçilmesi sayesinde salonda daha geniş bir hareket alanı yakalayabilirsiniz. Bu tarz yemek masaları aynı zamanda salonunuzda dekoratif bir görüntü yakalamanızda da size yardımcı olacaktır.

Yemek masası seçiminde kaliteden taviz vermemenizi öneririm. Kaliteli ürün için kaliteli işçilik ve kaliteli malzemenin bir arada sunulması gerektiğini unutmayın. Şeklini, rengini, desenini beğendiğimiz yuvarlak yemek masası modelleri arasında kaliteli işçilik maalesef çoğu zaman ikinci planda kalmaktadır. Halbuki uzun yıllar aynı kalitedeki dekorasyon niteliğini sürdürebilmek için yemek masalarınızın da kaliteli olması gerekiyor. “Kaliteden anlamam, hangi ahşap malzeme bir yemek masası için daha uygundur bilmem.” Diyorsanız o zaman bu konuda kurumsal üretim yapan ve kalitesi sürekli denetlenen firmaları tercih etmenizde yarar vardır. Üstelik bu firmalar hem ürünlerine üretim aşamasındaki hatalara karşı garanti vermekte hem de satış öncesi ve sonrasında müşteri desteği sağlamaktadırlar.

Yuvarlak Yemek Masalarında Tarz

Tercih ettiğiniz yuvarlak yemek masasının aydınlatmasını mutlaka salon aydınlatmasından bağımsız düşününbu sayede hem dekoratif bir aydınlatmaya kavuşmuş olursunuz hem de yemek masanızın şıklığı ortaya çıkmış olur.

Yemek masalarının aydınlatılmasında genellikle sarkıt avize sistemi kullanılmaktadır. Bu sistem, gözü rahatsız etmeyen ışık tipi ile kurulmalıdır. Işığın doğrudan göze gelmesi engellenmeli yemek masası odaklı bir aydınlatma tercih edilmelidir.

Günümüzde camın dekoratif artıları göz önünde bulundurulduğunu ve yuvarlak yemek masası modelleriarasında özellikle yüzeyi cam olan yemek masalarının çokça tercih edildiğini gözlemlemekteyiz. Bu tercih, temizliği kolaylaştırırken dekoratif açıdan da ev sahibine oldukça avantaj sağlamaktadır.

Yuvarlak yemek masaları için tercih edeceğiniz sandalyeler genellikle takım içerisinde düşünülmüş ve paket tasarım ile sunulmaktadır.

Ancak biz dekorblog.net olarak yemek masası ile bir bütün olmayan farklı renk kombinleri ile düzenlenmiş her türlü yemek masası sandalyesini genellikle öneriyoruz. Bu nedenle tavsiyelerimiz doğrultusunda isterseniz sandalyelerinizi farklı desen ve renklerden tercih edebilir ve takımdan bağımsız olarak da satın alabilirsiniz.

Bir de salondaki yemek masası kombinini net olarak yakalamak istiyorsanız, yemek masası sandalyelerini birebir yemek masası ile değilde salondaki diğer mobilya ve aksesuarlar ile kombin olacak şekilde seçimini yapabilirsiniz.  Böylece hem yemek takımını salon takımı ile bütünleştirmiş olursunuz hem de istediğiniz tarzda ve rahatlıkta bir sandalyeye sahip olursunuz.

Yuvarlak yemek masası modelleri sadece salondaki yemek odası takımının bir parçası olarak düşünülmemelidir. Aynı zamanda mutfak, bahçe gibi alanlarda da bu yemek masalarını kullanabilirsiniz.

Yuvarlak yemek masası için genellikle köşeli sandalyeler seçmek kontrast uyumu açısından doğru kabul edilmektedir.

Tasarım yemek masaları sınıfına sokabileceğimiz yuvarlak modeller hakkında daha fazla detay için aşağıdaki resim galerimizi inceleyebilirsiniz.