“Bu sezonun mutfak masa sandalye modelleri arasından tercih yapmak istiyorsanız yeni sezonda sizi neler bekliyor incelemelisiniz.”

 

Bu sezonun mutfak masa sandalye modelleri arasından tercih yapmak istiyorsanız size bir önerim var.

♥ Seçim yaparken şıklığın, kalitenin, pratikliğin ve kullanışlılığın bir arada olduğu ürünleri seçin. ♥

Tek başına bir özelliğin ön planda olması dekorasyonda ihtiyacınız olan diğer niteliklerin eksik kalmasına neden olacaktır. Bu da dekorasyonun ana hedefini yakalamanıza engel olur.

Mutfak Masa ve Sandalyeler

Mutfak masa sandalye modelleri çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu yelpazenin genişliği seçim yapmakta zorlanmanıza neden olacaktır.

Temelde uygulamanız gereken ölçülerden yola çıkarsak bu yelpazenin de daraldığını göreceksiniz. Öncelikle mutfakta kullanacağınız bu ürünlerin ebatları en büyük kriteriniz olmalıdır.

Geniş bir mutfağa sahip olanlar için tercih edilecek mutfak masa sandalye modelleri ile daha dar mutfaklara sahip olanların tercih edeceği modellerin aynı olmayacağı ortadadır.

Mutfakta kullanacağınız alanı mutlaka metre yardımı ile ölçün. İstediğiniz masa sandalye takımının ebatlarıyla karşılaştırarak muhtemel kaplayacağı alan ve mutfakta sizin için kalacak boş alan makul seviyelerde olmalıdır. Dar mutfağa sahipseniz ve geniş bir mutfak masası ile sandalye seçimi gerçekleştirirseniz gerek kullanım gerekse dekorasyon açısından hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Ebatlarını belirlediğiniz mutfak masa sandalye modelleri için ikinci önemli kriter de renk seçimidir. Mutfağınızın fayans, dolap ile diğer mobilya ve aksesuarlarında kullanılan ana renklerle uyumlu bir rengin seçilmesi, mutfağın toplam dekorasyon kalitesinin de artmasını sağlayacaktır.

Bu anlamda açık renkli mutfağa sahip olanlar için bej, beyaz ve pastel renklerin tonları seçilebilir. Aynı zamanda temel renklerle uyumlu olan sıcak renkler de tercihe bağlı olarak masa ya da sandalyelerde kullanılabilir.